خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه مشاغل جوانان روستایی و مهاجرت آن ها با فرمت docx در قالب 41 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

بنا به گفته گوبلی (1996) تا به حال تعریف جامعی از واژه ی جوان ارائه نشده است. این واژه به شکل های گوناگون مورد بحث قرار گرفته است. گاهی به عنوان یک گروه سنی خاص، گاهی به عنوان مرحله ای از زندگی و گاهی نیز نوعی نگرش تلقی شده است. در کشورهای گوناگون دامنه سنی مختلفی را برای این موضوع در نظر گرفته اند(ابدی و زمانی، 1386). بنا به تعریف سازمان ملل متحد قشر جوان كسانی هستند كه در گروه سنی ١٥ تا ٢٤ سال قرار دارند(بات و همکاران ، 2011). شینگی نیز در کتابش به نام" آموزش، شغل و چشم انداز اجتماعی" جوان را دامنه ی سنی 13 تا 15 سال قرار می دهد.

 

 

 

همچنین فائو در برنامه ریزی های جهانی خود دامنه ی سنی 10 تا 25 سال را جوان می نامد (ابدی و زمانی، 1386). در حالی که کشورهای مشترک المنافع جوانان را 15 تا 29 سال می دانند. همچنین برای اهداف سیاسی، محدوده سنی می تواند حتی گسترده تر باشد. به گفته مکاندری (2000)در برخی از کشورهای آفریقایی مانند غنا، کنیا و تانزانیا تعریف مورد استفاده برای اهداف سیاسی بین 15 سال تا 35 سال، در نیجریه، آن را به محدوده 12 تا 30 سال و سیاست ملی جوانان آفریقای جنوبی جوانان به عنوان یک فرد بین سنین 14 تا 35 سال تعریف می کند(بوسومپم و همکاران، 2011). همچنین به گفته ایمه جوان (مرد یا زن) بالاتر از ده اما زیر سی سال سن دارند(ایمه،2013). 

 

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

جوان و جوانی

جوانان روستایی

 شغل و اهمیت آن

اهمیت کشاورزی

جوانان و انتخاب شغل کشاورزی

عوامل محدود کننده ی حضور جوانان روستایی در کشاورزی

بیکاری جوانان روستایی

ریشه ها و پیامدهای بیکاری جوانان روستایی

مهاجرت

مهاجرت از روستا به شهر

مهاجرت جوانان روستایی

عوامل موثر بر مهاجرت از روستا به شهر

پیامدهای مهاجرت  از روستا به شهر

پیشینه

منابع