دانلود پاورپوینت دوره برنامه ریزی و مدیریت پروژه جهت رشته مدیریت در قالب 83 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


مصریان باستان در حدود 6000 سال پیش مفاهیم برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه را در احداث بنای عظیم اهرام ثلاثه به کار بستند. در سال 1917  گانت چارت بعنوان نخستین ایده های حاصل از تحقیقات در زمینه برنامه ریزی و زمانبندی پروژه ها معرفی شد. در اواسط دهۀ 1950 چند تیم تحقیقاتی مستقل، رویه های مشابهی را برای برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه ها ارائه نمودند. بکارگیری این روشها در تحقیقات صورت گرفته، منجر به 30 تا 40 درصد کاهش در زمان و هزینه تکمیل پروژه های مورد بررسی شد.

 

 

 

در سال 1957،  بخش تحقیق در عملیات سازمان مرکزی تولید برق بریتانیا روشی را  برای کاهش زمان تعمیر یک دستگاه ژنراتور بکار بست که منجر به معرفی مسیر بحرانی شد. کارکنان شرکت هواپیمایی  Lockheed Aircraft؛ شرکت مشاوره Booz, Alien, and Hamilton؛ و نیروی دریایی ایالات متحده در سال 1959 با بکارگیری تکنیک PERT  در برنامه ریزی، زمانبندی و کنترل پروژه ساخت موشک پولاریس موفق به کاهش زمان و هزینه پروژه شدند. Due Pont and Remington and Univac، در سال 1959 مدل پایه ای زمان/ هزینه و روش مسیر بحرانی (CPM) را جهت کاهش زمان صرف شده برای تعمیرات، نگهداری و بازسازی دستگاهها ارائه نمودند.

 

 


فهرست مطالب
پيدايش گونه‌اي جديد از تلاشهاي انساني تحت عنوان پروژه
تاریخچه توسعه مفاهیم
تعريف پروژه
برخي تعاريف ديگر
ویژگی های مطالعاتی مدیریت پروژه
تحول در رویکرد های عملکردی مدیریت
برای فهم پروژه باید ابتدا باید تفکر پروژه ای را پذیرفت
انواع پروژه 
ويژگي هاي پروژه
چرخه حيات پروژه
محدوديت‏هاي پروژه
مراحل مدیریت پروژه
همپوشاني فرآيندهاي پنجگانهPMBOK
مديريت پروژه
مراحل انجام پروژه
وظايف مدير پروژه
كاركرد مديريت پروژه در چيست ؟
برنامه ريزي پروژه – کنترل پروژه
فرايند برنامه ريزي و کنترل پروژه 
نمودار فرايند برنامه ريزي و کنترل پروژه
گام هاي برنامه ريزي و کنترل پروژه
تاخیر در پروژه
و...